У маленької дитини температура, а руки і ноги холодні — що робити?

Вівторок, в нашій поліклініці вчора був прийом дітей до року. Ми з Егорушкой ходили за консультацією до нашого дитячого педіатра з питанням: «Що робити, коли у малышика висока температура, а руки і ноги холодні?» Адже найчастіше при такій ситуації у діток і кінцівки гарячі. Так і дозріло рішення створити публікацію на цю тему. А якщо, я, мама трьох дітей, з таким зіткнулася вперше, значить, вона точно виявиться корисною.

Як же бути, якщо у дитини піднялася температура, а ручки і ніжки холодні.

У ній ми розглянемо і деякі інші питання, наприклад:

 • Корисні знання при вимірюванні температури у дитини.
 • Коли терміново потрібно викликати лікаря.
 • Коли потрібно починати збивати температуру.
 • Як правильно самої розрахувати дозу лікарського препарату.
 • Перші дії батьків при високій температурі у дитини, якщо кінцівки теж гарячі.
 • Перші дії батьків при високій температурі у дитини, якщо кінцівки холодні.
 • Особливості роботи системи кровообігу при «білій гарячці».
 • «Біла гарячка», ніж так небезпечна?

Кефір — це продукт, який неодмінно повинен бути присутнім у раціоні дитини. Свіжий кефір допомагає при запорах, а триденний навпаки п’ють, якщо у малюка рідкий стілець. Кефір Для дитячого харчування найкраще готувати в домашніх умовах.

Чому на яснах дитини з’явився білий наліт? Небезпечний він? Як з ним боротися? Відповіді на ці запитання шукайте у нашій статті.

Корисні знання при вимірюванні температури у дитини

Якщо малюк зовсім крихітний, важливо не розгубитися, а дотримуватися наступних рекомендацій:

 • Вимірювання проводити через півгодини після сну, їжі, або купання, інакше показники будуть завищені.
 • Насамперед, не вимірюйте її, якщо дитина плакала, спочатку заспокойте.

  При визначенні температури важливо, щоб дитина був спокійний.

 • Якщо виміри робите новомодними градусником анально (змастіть попку дитячим кремом), або у роті, слід знати, що в ротику температура вище на 0,3-0,5 градусів, а в попа — аж на 0,5-1 градус.

  Традиційний ртутний градусник назавжди залишиться актуальним.

 • Пам’ятайте, що найбільш точними і доступними за ціною залишаються ртутні термометри.

Коли терміново потрібно викликати лікаря

Є випадки, коли ви не впораєтеся самостійно:

 • Дитині немає 3 місяців, а температура 39 ° C (коли вона вище 37,5 ° С).

  Якщо температура у немовляти перевищує певний поріг, значить пора телефонувати лікаря.

 • При температурі дитина млявий, відмовляється від пиття, рідко пісяє, і сеча темно-жовтого кольору.
 • Якщо прийом жарознижуючих препаратів не дає ефекту.
 • Підвищена температура супроводжується блювотою, проносом.

  Батькам потрібно бити тривогу, якщо поряд з температурою у малюка судоми.

 • Поява судом.

Коли потрібно починати збивати температуру

Дитячий організм, як і будь-який дорослий, індивідуальний. Один при 38,5°C грає, а інший при 37°C млявий, апатичний. Прийняття рішення про своєчасності залишається за мамою. Головне, не забувайте давати дитині регулярно пиття, оскільки в такі моменти відбувається підвищена інтенсивна втрата рідини. При цьому дитина може «вимагати» невідривного перебування на руках і молочну залозу для заспокоєння.

Обов’язково восполняйте водний запас в організмі малюка.

Як правильно самої розрахувати дозу лікарського препарату

Тут взагалі все просто: уважно читаємо інструкцію по застосуванню і звертаємо увагу на дозування для дорослих. Поясню на прикладі препарату Но-шпа. Дорослим (20 років) дають 2 таблетки або 1 ампулу. Дитині 10 років дозу слід зменшити в 2 рази. А 2:2=1, виходить 1 таблетка, ну і 0,5 ампули. Далі, 5 років-0,5 таблетки, а якщо 2 рочки 1/3 таблетки.

З’ясувати, яка кількість ліки потрібно дитині не складно.

Перші дії батьків при високій температурі у дитини, якщо кінцівки теж гарячі

Природно, роздягнути дитину і зняти підгузник, накривши тонкої пелюшкою. Провітрювати приміщення, виносячи малюка в іншу кімнату.

Дуже ефективним засобом для її зниження є обтирання, але ТІЛЬКИ ЯКЩО У ДИТИНИ КІНЦІВКИ ТЕЖ ГАРЯЧІ.

Для обтирання можна використовувати медичний спирт: завдяки своїй леткості він покращує тепловіддачу, сприяючи охолодженню організму, для компрес на лоб він, природно, не підходить за зрозумілих причин. Обтираючи ручки, ніжки і тільце, слід затримуватися в місцях розташування великих судин — згин рук, під колінами, під пахвами, зап’ястя і пахові складки. На чоло покладіть прохолодний, змочений водою компрес. Прагнете зменшити температуру в приміщенні за допомогою спрямованого вгору вентилятора на кілька хвилин.

Спиртове обтирання поліпшить кровообіг у малюка.

Перші дії батьків при високій температурі у дитини, якщо кінцівки холодні

Ні в якому разі не застосовуйте відразу ж швидкодіюче жарознижувальну! Якщо при високій температурі у вашої дитини біле, а не рожеве обличчя, холодні ручки і ніжки, і при цьому його морозить, то ці ознаки говорять про порушення тепловіддачі і виникненні спазму судин. Спроба різко знизити температуру лише посилить спазм. В даній ситуації терміново слід дати спазмолітик, найкраще но-шпу (вона на травках). Вище писалося, як розрахувати дозування.

Візьміть малюка на руки і заспокойте, посміхаючись, розтирайте кінцівки, поки вони не потеплішають. Якщо в під’їзді або в радіусі найближчих сусідських будинків, де ви проживаєте, є медсестра, попросіть її зробити укол 2% папаверину, або дибазолу в дозі 0,1 мл на кожен рік. Пізніше дайте дитині ефективний нурофен, краще у вигляді свічок. Так ви уникнете фебрильних судом. Ліки при попаданні в кров мине дитячу печінка і шлунок, на відміну від таблеток. Якщо ви викликаєте швидку допомогу, переконайтеся, що карапузику не вколють … анальгін. Він заборонений в більшості розвинених країн, оскільки знижує в крові рівень гемоглобіну і веде до руйнування лейкоцитів.

Моментальне жарознижувальну, в даному випадку, лише зашкодить дитині.

Особливості роботи системи кровообігу при «білій гарячці»

При підвищенні температури в організмі починають вироблятися інтерферони — речовини, що виробляються для боротьби з проникли вірусами. Саме вони і піднімають температуру, приводячи до лихоманці, отже, чим вище температура, тим активніше йде знищення чужорідних вірусів. Їх максимальна кількість у крові досягається на 2 день. З цієї ж причини деякі педіатри не рекомендують давати жарознижуючі в перші два дні.

Не варто збивати температуру в перші дні хвороби: дайте організму час позбутися від вірусів.

Чим лихоманка відрізняється від звичайного підвищення температури? При лихоманці температура тіла дитини збільшується, а тепловіддача (охолодження) не відбувається в достатній мірі із-за різкого звуження периферичних судин і зменшення надходження теплої крові до кінцівок, порушується кровообіг.

Водна середовище протягом 9 місяців є природною середовищем проживання дитини. Саме тому заняття в басейні особливо корисні грудним дітям. Малюкам подобається плескатися в теплій водичці, крім того водна гімнастика дуже корисна!

Заняття в басейні особливо корисні для дітей з підвищеним тонусом м’язів. Що таке гіпертонус розповість фахівець.

Серйозною проблемою для деяких малюків грудного віку є дисплазія кульшового суглоба. Це захворювання вимагає негайного та своєчасного лікарського втручання. Докладніше про дисплазії читайте на цій сторінці www.o-my-baby.ru/zdorovie/bolezni/displaziya.htm.

«Біла гарячка», ніж так небезпечна

Не у всіх крохотулек при високій температурі кінцівки холонуть, подібна реакція індивідуальна. У дітей практично до 4 років можуть бути фебрильні судоми. Так деякі відділи мозку дитини страшним чином реагують на спазм судин. Супроводжуватися це може гіпоксією і задухою, прикусыванием мови, судомним станом і пузыристыми виділеннями з рота. Справжнє — не залякування, а опис можливого результату подій. Просто ділянки мозку, відповідальні за судоми, відповідають і за дихання теж.

Що говорять мами, які зіткнулися з проблемою холодних кінцівок при високій температурі

Лариса, дитині 2 роки:

«У мого Семочка завжди так: температура під сорок, а руки і ноги — крижані. При цьому він не проявляє ніяких ознак хвороби: грається, сміється. Може, їсть тільки менше, ніж зазвичай. Не знала, що такий стан небезпечно, тому особливого страху не було. Жарознижуючий даю з періодичністю в 5 годин, обов’язково на ніч. А під час сну вставляю його у вигляді свічок. Добре, що він хворіє рідко».

Лана, дитині 1 рік і 3 місяці:

«Нічого не розумію, височенна температура, а руки і ноги — просто холоднющі! Даю жарознижувальну, горілкою розтираю кінцівки, ще но-шпу радили, але якось боязно».

Оксана, дитині 2 роки і 8 місяців:

«Нам не допомагало нічого: ні растирки, ні свічки, ні сиропи від температури. Злякалася страшно. Довелося викликати швидку. Укол зробили, але теж допомогло не на довго. Що нас врятувало, так це звичайний аспірин».

Мета даної статті зовсім не налякати, а правильно інформувати мам, про те, на що слід спрямувати пильну увагу при підвищенні температури у дитини. Володіючи потрібною інформацією, ви зможете не панікувати, втрачаючи дорогоцінний час. У разі виникнення тривожних симптомів це дозволить вам своєчасно почати діяти. Будьте здорові і не хворійте!

Колесникова Лариса

Ссылка на основную публикацию